انتقال وجه کارت به کارت

 

امروز به معرفی یکی دیگر از خدمات نوین بانک‌ها در زمینه بانکداری الکترونیک می‌پردازیم.

همیشه برای واریز وجه به حساب دوستان و همکاران به صرف مدت زیادی وقت نیاز داشتیم .

 و مشکلاتی از قبیل :

۱- ساعات کاری بانک‌ها

۲- نوع بانک

۳-شرایط آب و هوا

۴- شرایط مکانی یا زمانی خود

۵-ترافیک راه‌ها

و… برای ما وجود داشت . اما خوشبختانه چند وقتی است که با تلاش‌های انجام گرفته و گسترش شبکه‌های بانکی و از جمله شبکه شتاب ، این مشکلات کمتر شده است . به نحوی که ما می‌توانیم با استفاده از کارت بانک خود که عضو شبکه شتاب باشد از دستکاه‌های خود پرداز( ATM) هم برای انتقال وجه به کارت دیگر استفاده کنیم . که این روش تعدادی از مشکلات گفته شده را حل می‌کند .

اما باز هم انتظار از چنین شبکه ای بیشتر است . در این مدت شاهد یک حرکت خوب در این زمینه از جانب برخی بانک‌ها بوده ایم . که امکانی را ارائه داده اند که بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و کار به سرعت انجام می‌شود

خدمت جدید این بانک‌ها امکان انتقال وجه یا همان کارت به کارت به صورت اینترنتی است . که انتقال وجه را در هر زمان و در هر مکان از طریق اینترنت فراهم می‌کند.

 2 نکته قابل توجه است :

۱- انتقال وجه از تمام کارت‌های بانک‌ها  به تمام کارت‌های بانک‌های دیگر به شرطی که عضو شبکه شتاب باشند امکانپذیر است . لازم به ذکر است که کارت‌های موسسات اعتباری معمولا عضو شبکه شتاب نیستند .

۲انتقال وجه از هر کارت به کارتی دیگر ، حتما باید از درگاه بانک کارت مبدا صورت گیرد. این بخشنامه بانک مرکزی است . شاید بعدا تغییر کند . اما فعلا اینگونه است .

حال به توضیحی برای نحوه استفاده از این امکان می‌پردازیم . برای این منظور شما نیاز به در اختیار داشتن و دانستن موارد زیر دارید:

۱- شمازه ۱۶رقمی‌کارت خود که روی آن درج شده است

۲- کد اعتبارسنجی کارت خود یا همان CVV2 که ۳یا ۴رقم است و معمولا پشت کارت درج می‌شود

۳-تاریخ انقضای کارت خود که روی آن درج شده

۴- رمز دوم و یا رمز اینترنتی کارت خود .

لازم به ذکر است چنانچه رمز دوم کارت خود را دریافت نکرده اید ، برای انتخاب رمز دوم خود کافی است یکبار به یکی از دستگها‌های خود پرداز( ATM ) بانکی بروید که کارت شما را صادر کرده و با انتخاب گزینه تغییر رمز دوم کارت ، اقدام به انتخاب آن بکنید.

۵- شماره ۱۶رقمی‌کارت شخض مورد نظری که پول را به کارت او میریزید

ورود به سامانه انتقال وجه اینترنتی از طریق بانک‌های زیرامکان پذیرمی باشد 

 

بانک ملی 

 

 

 

 

بازديد : 482834 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : :
static ©